WOJEWÓDZKI FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA
W RUCHU DROGOWYM WE WSCHOWIE-27 maja 2015r.

    27 maja 2015 roku na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie drużyny ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa lubuskiego rywalizowały o miano najlepszej podczas Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięło udział 13 drużyn: 7 ze szkół gimnazjalnych i 6 ze szkół podstawowych. Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim reprezentowały dwa zespoły w dwóch kategoriach szkolnych. Drużyny konkurowały między sobą podczas zawodów: w części teoretycznej musieli wykazać się wiedzą ze znajomością prawa o ruchu drogowym, a następnie w części praktycznej, zawodnicy wykazali się umiejętnościami w pokonywaniu toru przeszkód, a także jeżdżąc na rowerze po miasteczku ruchu drogowego oraz podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Po zakończeniu konkurencji okazało się, że w kategorii szkół podstawowych zajęliśmy 4 miejsce pucharowe oraz w kategorii gimnazjum zajęliśmy 5 miejsce. Gimnazjum:
– Patrycja Osuch
– Kacper Michowski
– Damian Talaga
Szkoła Podstawowa :
– Andrzej Raszewski
– Michał Grabowski
– Sebastian Kacprzak
Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka złożył gratulacje i wręczył puchary zwycięskim drużynom. Głównym organizatorem turnieju w województwie lubuskim jest Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy PZM w Zielonej Górze z Komendą Wojewódzką Policji Wydziału Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości zakończenia Turnieju reprezentanci ZSS Krosno Odrzańskie otrzymali szereg nagród i upominków, na które z całą pewnością zasłużyli. Opiekunami zawodników byli Pani Monika Bilczak i Pan Albin Piątas.

Tekst i zdjęcia: Albin Piątas

szkola szkola

szkola
INFORMACJA O TURNIEJU BRD W KOŻUCHOWIE:
Turniej BRD w KożuchowieINFORMACJA O TURNIEJU BRD W CZERWIEŃSKU:
Turniej BRD w CzerwieńskuINFORMACJA O TURNIEJU BRD W KOSIECZYNIE:
Turniej BRD w KosieczynieINFORMACJA O TURNIEJU BRD W SŁUBICACH:
Turniej BRD w SłubicachINFORMACJA O TURNIEJU BRD W LUBNIEWICACH:
Turniej BRD w Lubniewicach

PROJEKT REALIZOWANY W ROKU SZKOLNYM 2009/2010,
NA RZECZ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM-
MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO


    Na realizację projektu nasza placówka otrzymała dofinansowanie z WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE w wysokości 850 zł. Jest to całkowity koszt realizacji projektu przeznaczony na zakup zestawu przenośnych znaków drogowych. Koordynatorem projektu w szkole jest pani Monika Bilczak.
    Celem projektu jest szkolenie na zajęciach wychowania komunikacyjnego w roku szkolnym 2009/2010 uczniów klas I-III gimnazjum w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
    Uczniowie po zrealizowanych działaniach zostaną wyposażeni w umiejętności zapewniające im bezpieczny udział w ruch drogowym jako pieszych i rowerzystów, zdobędą również doświadczenie w warunkach zbliżonych do naturalnych sytuacji a udział uczniów w atrakcyjnych zajęciach i ciekawej zabawie pozwoli stymulować rozwój psychoruchowy uczniów.