DOBRY START

szkola


..: do góry :LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

9 maja 2018r. reprezentanci Naszej szkoły brali udział w Lubuskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Rywalizacja piłkarska odbyła się na obiektach stadionu miejskiego w Szprotawie. Zawodnicy z Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim swoje spotkania odbywali w grupie B, którą tworzyły również ekipy ze Strzelec Krajeńskich oraz Lubska. Mecze były zacięte, pełne pasji, stojące na wysokim poziomie piłkarskim i co najważniejsze toczone w myśl zasady fair-play, która powinna cechować każdego Olimpijczyka. W spotkaniu ze Strzelcami Krajeńskimi musieliśmy uznać wyższość przeciwników (1:3), natomiast mecz z zespołem z Lubska zakończył się remisem (1:1), warto dodać, że obie bramki zdobył Michał Grabowski, który był wyróżniającym się zawodnikiem podczas trwania całego turnieju. Zmagania zakończyliśmy na trzeciej pozycji, Nasi piłkarze z dumą odebrali brązowe medale.

ZSS Krosno Odrzańskie godnie reprezentowali:
Michał Grabowski
Leszek Kruszewski
Adam Żak
Mariusz Kaczmarek
Daniel Trawiński
Marcin Podsiadło- absolwent szkoły.

Tekst, zdjęcia: Tomasz Przybylski.

szkola szkola szkola


..: do góry :TYDZIEŃ ZDROWIA

W dniach 09-13 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole „Tydzień zdrowia”. Każdy dzień przynosił uczniom różne niespodzianki. W poniedziałek wszyscy otrzymali „Paszport zdrowia”. We wtorek i piątek Pani pielęgniarka ważyła i mierzyła uczniów oraz ważyła plecaki z całym wyposażeniem. Środa, czwartek były to dni warzywne i owocowe. Natomiast przez cały tydzień było sprawdzane, czy wszyscy przynoszą do szkoły drugie śniadanie. Punktem kulminacyjnym było wykonanie zdrowej potrawy. Oczywiście nasi uczniowie spisali się na medal. Nawet niejadki przynosiły drugie śniadanie. A waga plecaków...? No cóż… z tym bywało różnie. Najważniejsze, że każdy dobrze się bawił!!

szkola szkola


..: do góry :WSPOMAGNIE ROZWOJU PSYCHOSPOŁECZNEGO DZIECI NIEŚMIAŁYCH

Od 04 kwietnia 2018 r. w naszej szkole realizowany jest projekt „Wspomaganie rozwoju psychospołecznego dzieci nieśmiałych”. Projekt jest realizowany przy wsparciu z budżetu Gminy Krosno Odrzańskie. Kwota dofinansowania to 2460,00 zł. Pomysłodawczynią i realizatorem projektu jest pedagog szkolny- p. Marzena Debert.
Głównym celem programu jest przezwyciężanie nieśmiałości przez tworzenie dzieciom warunków do: podejmowania aktywności społecznej, rozwijania kompetencji społecznych, kształtowania wyższej i bardziej adekwatnej samooceny, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania przyczyn zdarzeń. Oprócz zajęć warsztatowych uczniowie równocześnie biorą udział w cyklicznych warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Katarzynę Cebulę.

Marzena Debert

szkola szkola szkola szkola


..: do góry :WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

23 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które poprowadziła p. Agata Łopato- psycholog z Polskiego Centrum Profilaktyki. Poruszono następujące zagadnienia: „Marihuana- droga w przepaść” oraz „Papierosy- jak nie zatruć sobie życia”.
Warsztaty były w całości finansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krośnie Odrzańskim a koordynatorem zadania był pedagog szkolny p. Marzena Debert.

szkola szkola szkola


..: do góry :WARSZTATY PLASTYCZNE „MOJE MIASTO”

11 kwietnia 2018 r. odbyły się kolejne zajęcia plastyczne w ramach projektu „Wspomaganie rozwoju psychospołecznego dzieci nieśmiałych”. Projekt jest realizowany przy wsparciu z budżetu Gminy Krosno Odrzańskie.
Tym razem uczestnicy mieli za zadanie zbudowanie własnego miasta. Z kartonów, zapałek i papieru powstały domy, drzewa i kwiaty. Kreowanie rzeczywistości w trójwymiarze wymaga wiedzy z zakresu konstrukcji, wiele cierpliwości oraz przede wszystkim wyobraźni. Tej uczestnikom nie zabrakło i w efekcie powstała makieta małego miasteczka położonego nad rzeką.

Marzena Debert

szkola szkola szkola


..: do góry :WARSZTATY PLASTYCZNE „POSKLEJANY ŚWIAT”- 10.04.2018

Za nami kolejne zajęcia plastyczne w ramach projektu „Wspomaganie rozwoju psychospołecznego dzieci nieśmiałych”. Projekt jest realizowany przy wsparciu z budżetu Gminy Krosno Odrzańskie.
Techniką przewodnią był kolaż. Zaczęliśmy od rozmowy o naszych upodobaniach, lękach, wadach i zaletach. Uczestnicy poszukiwali słów i obrazów, aby wyrazić swoje „ja” . W efekcie powstał cykl plakatów utrzymany w danej tematyce.

Marzena Debert

szkola szkola szkola


..: do góry :WARSZTATY PLASTYCZNE- „TWÓRCZA INTEGRACJA”

04 kwietnia 2018 r. rozpoczęliśmy zajęcia plastyczne w ramach projektu „Wspomaganie rozwoju psychospołecznego dzieci nieśmiałych”. Projekt jest realizowany przy wsparciu z budżetu Gminy Krosno Odrzańskie. Kwota dofinansowania to 2460,00 zł. Pomysłodawczynią i realizatorem projektu jest pedagog szkolny- p. Marzena Debert. Zajęcia plastyczne prowadzi pani Katarzyna Cebula ze Studia Działań Twórczych w Krośnie Odrzańskim.
Głównym celem programu jest przezwyciężanie nieśmiałości przez tworzenie dzieciom warunków do: podejmowania aktywności społecznej, rozwijania kompetencji społecznych, kształtowania wyższej i bardziej adekwatnej samooceny, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania przyczyn zdarzeń.
Dzięki arteterapii można kształtować i rozwijać inteligencję emocjonalną a szczególnie takie jej aspekty, jak identyfikowanie własnych stanów emocjonalnych oraz wyrażanie ich w społecznie akceptowany, nieraniący innych sposób. Ponadto wzmacnia przekonanie, iż można bez poczucia winy i lęku przed karą przyznać się do przeżywania buntu, cierpienia i wielu innych negatywnych emocji. Sztuka pomaga kształtować osobowość dziecka - z jednej strony stwarza możliwość ujawnienia stłumionych uczuć, zaś z drugiej strony przejmuje nad nimi kontrolę i uwalnia od napięć. Wpływa również na samoocenę i poczucie własnej wartości. Jest sposobem porozumienia z sobą i innymi. Podstawowym celem zajęć plastycznych jest ujawnienie zahamowań blokujących poznanie, uczenie się, rozwój zdolności, kształtowanie osobowości. Jej założeniem jest odkrycie nowych możliwości i osiągnięcie zmian w zachowaniu.
Pierwsze zajęcia „ Twórcza integracja” rozpoczęły się od pokrycia szarego kartonu kolorowymi plamami (było chlapanie, odbijanie dłoni, wałkowanie). Kiedy tło stało się kolorowe, uczestnicy przy pomocy okienka poszukiwali sensu w nic nieznaczących plamach. Praca pobudziła wyobraźnię i w efekcie powstały piękne pejzaże, portrety, zwierzęta.
Marzena Debert

szkola szkola szkola


..: do góry :XXII WOJEWÓDZKI KONKURS Z ZAKRESU TECHNIKI
SPRAWNE RĘCE – MĄDRA GŁOWA
pod hasłem
"PRZYJACIELA WARTO MIEĆ"

22.03.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Szprotawie odbył się XXII Wojewódzki Konkurs z zakresu techniki ,,Sprawne ręce – mądra głowa'', w którym udział brali nasi uczniowie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem ,,Przyjaciela warto mieć''. Do konkursu uczniów przygotowywały nauczycielki: Emilia Muchowska i Magdalena Pińkowska. Uczniowie zaprezentowali umiejętności w czterech kategoriach. W konkurencji plastycznej - ,,Przyjaciel lubi niespodzianki'' Michał Grabowski wykonał kolorowe pudełko. W konkurencji szycia i wyszywania - ,,Przyjaciel jest dobry na wszystko'' Joanna Grycan wyszyła aplikację z imieniem przyjaciela. Weronika Depta w konkurencji kulinarnej -,,Zdrowy, kolorowy, witaminowy deser dla przyjaciela'' wykonała apetycznie wyglądający deser. Leszek Kruszewski reprezentował konkurencję techniczną której tematem było -,,Serce przyjaźni'', zadaniem ucznia było w desce w kształcie serca zaokrąglenie boków deski i wypalenie na prawym boku kwiatka. Zadania wymagały niezwykłej precyzji, nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Uczniowie po zakończeniu konkurencji otrzymali dyplomy i upominki.

szkola szkola szkola szkola szkola szkola


..: do góry :XXIII LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

21 marca 2018r. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie odbył się XXIII Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Te zawody od lat są pozycją obowiązkową w kalendarzu imprez sportowych naszych olimpijczyków. Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim reprezentowali Karolina Piwowarczyk, która zdobyła srebro i brąz odpowiednio na dystansach 15 i 25 metrów ze sprzętem, oraz Daniel Trawiński, który został złotym i brązowym medalistą.
Udział reprezentacji ZSS Krosno Odrzańskie w XXIII Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych okazał się dużym sukcesem. Nasi olimpijczycy wypływali 4 cenne medale. Nasza drużyna otrzymała również bardzo ładny puchar, który z pewnością zajmie zaszczytne miejsce w naszej szkolnej, sportowej gablocie. Opiekunami pływaków byli: Marzena Debert i Tomasz Przybylski.

szkola szkola


..: do góry :Wiosna, ach, to Ty!

We wtorek 20 marca świętowaliśmy nadejście długo wyczekiwanej wiosny. Ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy radośnie i kolorowo.
Od rana panował gwar. Uczniowie dekorowali salę, trenowali przed występem, w tle rozbrzmiewała "wiosenna" muzyka.
Na początku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem pedagoga szkolnego - Pani Marzeny Debert, odegrała przedstawienie pt. "Papieros to nie to" w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa.
Dzień ten obfitował również w liczne konkursy. Uczniowie zmagali się z rozmaitymi zadaniami, takimi jak: zagadki, przysłowia, kalambury a nawet... karmienie na czas partnera/partnerki pysznym deserem mając zawiązane oczy. Było mnóstwo śmiechu i radości!
Podczas obchodów odbył się również "Wiosenny pokaz talentów", w trakcie którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczno-wokalne, recytatorskie oraz rękodzielnicze. Po prezentacji, Pani Dyrektor - Iwona Gaudyn - pogratulowała wszystkim występującym talentu, następnie wręczyła dyplomy i słodki upominek.
Ten dzień wypełniony był wyłącznie pozytywnymi emocjami. Śmiech, gwar i muzyka stanowiły nieodłączny element całej imprezy.
Mamy nadzieję, iż nadejście wiosny na stałe zagości w naszych sercach!

szkola szkola szkola szkola


..: do góry :DOROŚLI I DZIECIAKI - POMÓŻCIE NAKARMIĆ PSIAKI I KOCIAKI

szkola


..: do góry :KONKURS WIEDZY O KROŚNIE ODRZAŃSKIM - 07.03.2018

W Zespole Szkół Specjalnych odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu wiedzy „Moja Mała Ojczyzna”. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytanie „Czy znamy historię miejscowości, z których pochodzimy?”. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości także nawiązano do tych wydarzeń.

Każdą z klas reprezentowały dwie osoby:

• IV-VI SP - Beata Drzewiecka i Igor Benyskiewicz
• IV-VI ZET -Sebastian Błaszyk i Patryk Jankowski
• II gimnazjum ZET - Wojciech Czyżyk i Sandra Baturo
• II-III gimnazjum – Karolina Urban i Weronika Depta
• PDP - Mariusz Kaczmarek i Maciej Rodkiewicz

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą na temat historii miejscowości, z których pochodzą nasi uczniowie, układali puzzle z widoczkami z naszego powiatu, rozpoznawali osoby z nim związane, układali podpisy pod herbami swoich gmin. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta i ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa IV-VI SP, natomiast aby wyłonić pozostałe drużyny na podium potrzebna była dogrywka. Ostatecznie drugie miejsce zajęli uczniowie II-III gimnazjum, trzecie klasy PdP.

Po podliczeniu punktów komisja w składzie: pani Jolanta Świtacz oraz pani Katarzyna Powchowicz wręczyła nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim, Starostwo Powiatowe oraz Lokalną Grupę Działania „Zielone Światło”. Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom.

Młodsze dzieci również wzięły aktywny udział w spotkaniu poprzez zaprezentowanie prac plastycznych dotyczących naszego miasta.

Konkurs przygotowały panie: Magdalen Struk, Marzena Lewandowska, Lucyna Biłgorajska.

szkola szkola szkola szkola szkola szkola szkola


..: do góry :MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU „SPRAWNI RAZEM”

7 lutego bieżącego roku w hali sportowej ARENA w Żaganiu, po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Unihokeju „Sprawni Razem”. Na tak ważnej i prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć sportowców reprezentujących ZSS Krosno Odrzańskie. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy. Pojedynki grupowe odbywały się systemem „każdy z każdym”. Naszym hokeistom przyszło rywalizować w grupie B, którą poza naszą ekipą tworzyły zespoły ze Strzelec Krajeńskich, Żar i Gubina. Hokeiści z Krosna Odrzańskiego walczyli dzielnie, nie odpuszczali ani przez chwilę. Mecze były bardzo intensywne, co ważne zawsze toczone w myśl zasady fair-play. Spotkania z ekipami reprezentującymi Ośrodki z Żar i Strzelec Krajeńskich zakończyliśmy minimalnymi porażkami, odpowiednio 1:2 i 0:1, natomiast niezwykle zacięte, stojące na wysokim poziomie spotkanie „derbowe” ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym z Gubina zakończyło się remisem 0:0. Zmagania zakończyliśmy na pojedynkach grupowych. Hokeiści reprezentujący naszą szkołę dali z siebie wszystko. Należy docenić ogromny wysiłek szkolnych sportowców, który włożyli w ten mistrzowski turniej, z pewnością wyciągniemy wnioski na naszą dalszą hokejową przyszłość. Opiekunem oraz trenerem sportowców był Tomasz Przybylski.
ZSS Krosno Odrzańskie reprezentowali:

1) Joanna Grycan
2) Leszek Kruszewski
3) Michał Grabowski
4) Łukasz Pawełek
5) Dominik Grabowski
6) Sebastian Rudnicki
7) Adam Żak

Tekst, zdjęcia i kolaże: Tomasz Przybylski

szkola szkola szkola


..: do góry :Wigilia klasowa

Tradycją stały się spotkania wigilijne w klasie II-III gimnazjum.
W udekorowanej klasie stanęła piękna, żywa choinka przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz długi stół nakryty białym obrusem, zastawiony wigilijnymi potrawami.
Wraz z zaproszonymi nauczycielami spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Śpiewaliśmy kolędy i degustowaliśmy się pysznymi daniami, które wspólnie przygotowaliśmy.
Czas spędzony wspólnie to cenne chwile. Chwile pełne radości, uroku
i magii...

Agata Czechowska

szkola


..: do góry :20.12.2017-SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE II-III PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY

szkola


..: do góry :JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, 19 XII w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się Jasełka. Dzieci z klas II-V SP zaprezentowały okolicznościowe przedstawienie związane z narodzinami Jezusa. Wcieliły się w role narratora, Maryi, Józefa, pasterzy, króla oraz aniołów.
Uroku inscenizacji dodały kolędy zagrane na skrzypcach przez zaproszonych gości, uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim. Wspólne śpiewanie wprowadziło wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.
Miłym akcentem spotkania było także wręczenie dyplomów uczniom biorącym udział w różnego rodzaju konkursach.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Gaudyn złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Lucyna Biłgorajska
Katarzyna Powchowicz

szkola szkola szkola


..: do góry :SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W naszej szkole realizowany był projekt „Spotkanie z Mikołajem” skierowany dla uczniów naszej szkoły, pochodzących z rodzin alkoholowych i dysfunkcyjnych. Projekt współfinansowany był środków pochodzących z Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krośnie Odrzańskim. Koordynatorem działań był pedagog szkolny- Marzena Debert.
W ramach projektu uczniowie brali udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga, socjoterapeutę. Na zajęciach omawiano tematykę dotyczącą zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, wpływu używek na organizm ludzki oraz jak dbać o pozytywne relacje z rówieśnikami.
Ostatnim etapem projektu był udział w zabawie mikołajkowej dzięki której uczniowie poznali aktywną formę spędzania czasu wolnego. Podczas zabawy zostały przeprowadzone liczne konkursy dotyczące zasad zdrowego odżywiania a także gry i zabawy sportowe, które pobudziły aktywność fizyczną uczniów.

Marzena Debert

szkola szkola szkola


..: do góry :WARSZTATY PLASTYCZNE

W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży rekomendowanego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Pomaganie dzieciom nielubianym przez rówieśników z powodu zachowań antyspołecznych” uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, które odbywały się w grudniu.
Podczas zajęć, które prowadziła Pani Agnieszka Jędrzejewska uczniowie poznali technikę zdobienia bombek techniką decupage, tworzyli piękne lampiony a na koniec wykonali świąteczne dekoracje z masy solnej. Warto dodać, że na ostatnich warsztatach odwiedziła nas Telewizja Krośnieńska. Relację z przebiegu zajęć można zobaczyć na stronie internetowej youtube: krosno24.tv z dnia 15.12.2017 r.- „Warsztaty z ważnym przesłaniem”.
Marzena Debert

szkola szkola szkola szkola


..: do góry :ŚWIĄTECZNA ZMYSŁOLADA

W piątek 15.12.2017 r. w Zagrodzie Edukacyjnej HULA w Strudze odbyły się warsztaty sensoryczne o tematyce świątecznej, na które udali się najmłodsi uczniowie z klas I-III, I-III ZET oraz klasa IV ZET. Warsztaty nosiły nazwę "Świąteczna ZMYSŁOLADA" - zajęcia sensoryczne, na których mogliśmy poczuć rzeczywistość różnymi zmysłami: dotykiem, zapachem, słuchem. Mieliśmy również okazję zobaczyć mieszkające tam zwierzęta, usłyszeć kilka zabawnych historii z ich udziałem. Z niecierpliwością czekamy na następną wizytę w tym ciekawym miejscu. Foto relacja pokazuje jak dobrze się bawiliśmy. Podczas wycieczki towarzyszyły nam Panie Anna Szach, Katarzyna Powchowicz, Aleksandra Lis.

Tekst: Anna Szach,
Foto: Anna Szach

szkola


..: do góry :ŚWIĄTECZNIE, PACHNĄCO, SMACZNIE I … RODZINNIE

Dnia 13 grudnia 2017 roku wychowawczynie klas II i III przysposabiającej do pracy oraz II gimnazjum zet zorganizowały warsztaty świąteczne dla rodziców. Były to warsztaty kulinarne, których tematyka skupiała się wokół dekorowania pierniczków. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem przystąpili do kolorowania piernikowych wypieków. Na stole królowały czekoladowe polewy, lukier, pisaki spożywcze, gwiazdeczki cukrowe, kuleczki, orzechy, rodzynki .... i inne smakowite specjały. Nie sposób wymienić wszystkich artykułów, które służyły do dekorowania przepysznych pierniczków upieczonych przez najstarszych uczniów. Efektem końcowym były przepięknie ozdobione ciasteczka, istne arcydzieła sztuki. Każdy pierniczek był inny, oryginalny, niepowtarzalny w swoim rodzaju i po prostu … przepyszny!!!

szkola szkola


..: do góry :Szkolny Konkurs Ortograficzny

12.12.2017 r. odbyła się III już edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Organizatorkami konkursu były Panie: Lucyna Biłgorajska i Agata Czechowska.
W tym roku zgłosiło się aż 9 ochotników. Konkurs tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor - Iwona Gaudyn. Najpierw przywitała wszystkich, a następnie życzyła piszącym powodzenia.
Nowością tegorocznego konkursu było to, iż wyłoniliśmy dwie grupy zwycięzców. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii uzyskał Jakub Wilkiewicz, II miejsce Sandra Baturo, III miejsce Daniel Trawiński. Z drugiej grupy zwyciężczynią została Karolina Urban - drugi Szkolny Mistrz Ortografii, II miejsce zajęła Joanna Grycan, natomiast III miejsce zdobyła Katarzyna Guźniczak.
Zwycięzcom oprócz nagród książkowych wręczono także dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Wszystkim, którzy podjęli trud zmierzenia się z ortografią serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, iż kolejna edycja będzie również cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Widzimy się za rok!

Agata Czechowska

szkola


..: do góry :XI EUROREGIONALNY FESTYN SPORTOWY NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 grudnia 2017 roku braliśmy udział w XI Euroregionalnym Festynie Sportowym Niepełnosprawnych. Głównym celem, jaki nam przyświecał to dobra zabawa, ale mogliśmy również sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Konkurencje były różne między innymi: bieg z przeszkodami, łowienie rybek, rzuty do kosza, układanie wieży z klocków. Po wyczerpujących zmaganiach był czas na przyjemności. Wspólnie zjedzona pizza, cukrowa wata, spotkania z kolegami, zabawy na placu zabaw. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i oczywiście z medalami.
W tych zmaganiach towarzyszyły nam Panie Anna Szach i Emilia Muchowska.

szkola szkola szkola


..: do góry :JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W sobotę 09 grudnia 2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez CAK - ZAMEK w Krośnie Odrzańskim. Jak każdego roku, w przygotowanie ozdób, stroików, choinek, bombek, aniołów, Mikołajów, lampionów zaangażowana była cała szkoła. Organizowano warsztaty, wykorzystywano czas na lekcjach plastyki, techniki oraz kołach zainteresowań. Ogromnym wsparciem wykazali się również rodzice, którzy włączyli się w przygotowania, wypiekając pyszne ciasta, pierniki, podarowując własnoręcznie wykonane ozdoby a były to:
Pani Paulina Błaszczyk, Pani Ewa Matuszewska, Pani Anna Markun, Pani Katarzyna Sirko, Pani Anna Stelmarska, Pani Ewa Mazur, Pani Aldona Lenartowicz, Pani Maria Pytlik, Pani Marzena Kruszewska, Pani Marta Mariańska, Pani Czesława Lis, Pani Marzena Kancelarczyk - Mueller, Pani Monika Penczyńska, Pani Aurelia Nosewicz, Pani Joanna Mrowińska, Pani Elżbieta Duziak,
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

szkola szkola


..: do góry :MIKOŁAJKI 2017

Wydawałoby się, że dopiero rozpoczął się rok szkolny a tu już czas na „Mikołajki”. 6. grudnia 2017 r. po raz kolejny witaliśmy w naszej szkole na mikołajkowej imprezie gości z Rzepina. Przyjechali do nas uczniowie klasy II c z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie o profilu pedagogiczno-psychologicznym z opiekunem Panią Agatą Staniszewską. Nasi podopieczni czekają na młodzież z Rzepina niecierpliwie i z ciekawością. Dlaczego ? Przyjazd takich gości gwarantuje udaną zabawę i przyjeżdża z nimi Mikołaj. W tym roku młodzi wolontariusze przygotowali dla dzieci przedstawienie z bardzo trafnym przesłaniem - „ dawanie prezentów jest równie miłe, jak ich otrzymywanie”. Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami, bo wszyscy nasi uczniowie byli w tym roku bardzo grzeczni. Dziękujemy Pani Agacie Staniszewskiej i młodzieży z klasy II c za udane spotkanie mikołajkowe. Dziękujemy sponsorom, rodzicom i organizatorom Mikołajek. Mikołaju, będzie nam bardzo miło, gościć Ciebie w naszej szkole już za rok.

szkola szkola szkola


..: do góry :Konkurs Bożonarodzeniowy

W grudniu 2017 roku trzy uczennice z klasy II i III gimnazjum: Joanna Grycan, Katarzyna Guźniczak i Weronika Depta wzięły udział w konkursie bożonarodzeniowym pn. "W świątecznym nastroju". Zadaniem uczestników konkursu było nagranie krótkiego (1 - minutowego) filmiku dokumentującego wykonanie ozdób bożonarodzeniowych i przesłanie go na adres portalu. Organizatorem konkursu był portal Pedagogika Specjalna, natomiast partnerem i fundatorem nagród Wydawnictwo Epideixis.
Opiekę nad powstaniem filmiku objęły: pani Agata Czechowska i pani Katarzyna Powchowicz. Filmik można obejrzeć na stronie: http://bit.ly/2oXoBuZ.
Za udział w konkursie uczennice otrzymały upominki w postaci ciekawych pomocy dydaktycznych.

Agata Czechowska

..: do góry :Warsztaty świąteczne w klasie IV-VI

W poniedziałek 4 grudnia 2017 r. klasa IV-VI SP wzięła udział w warsztatach świątecznych. Duże wsparcie okazały także mamy naszych uczniów, które wraz z nimi wykonały prześliczne ozdoby bożonarodzeniowe. Bombki zostały przekazane na coroczny kiermasz. Uczniami opiekowały się pani Lucyna Biłgorajska oraz pani Katarzyna Powchowicz.

szkola szkola szkola szkola szkola


..: do góry :WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W KLASIE V-VII ZET

szkola


..: do góry :ZABAWA ANDRZEJKOWA

24 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Było również wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętnie uczestniczyli.
Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny bal andrzejkowy.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania: Pani Emilii Muchowskiej, Panu Tomaszowi Przybylskiemu, Pani Magdalenie Rycyk, Pani Lucynie Biłgorajskiej, Pani Annie Szach oraz Samorządowi Uczniowskiemu, a w szczególności serdeczne podziękowania dla Pani Grażyny Piętki, która wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim po raz kolejny zaangażowała się w pomoc podczas organizacji zabawy.

szkola szkola


..: do góry :ZAJĘCIA SPORTOWE NA PŁYWALNI

W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży rekomendowanego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Pomaganie dzieciom nielubianym przez rówieśników z powodu zachowań antyspołecznych” 23 listopada udaliśmy się z uczniami na pływalnię do Gubina. Przed nami jeszcze dwa kolejne wyjazdy. Trenerami i opiekunami podczas zajęć sportowych na basenie byli p. Marzena Debert oraz p. Tomasz Przybylski.
Zajęcia sportowe na pływalni są jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego. Celem zajęć jest adaptacja do środowiska wodnego i związane z tym pokonywanie negatywnych uczuć, wdrażanie do zachowań prozdrowotnych poprzez kształtowanie postawy dbałości o własny rozwój fizyczny oraz higienę ciała, pobudzanie potrzeby aktywności ruchowej i w efekcie ogólne usprawnienie, wzmocnienie i zwiększenie odporności fizycznej. Ważne jest też stworzenie dzieciom i młodzieży warunków, w których możliwe będzie pokonywanie przez nich własnych słabości i niedoskonałości, a w konsekwencji osiągnięcie satysfakcji i coraz większej wiary we własne siły i możliwości.
Systematyczne zajęcia sportowe odciągają dzieci i młodzież od zajęć i zachowań destruktywnych, wykraczających poza przyjęte normy społeczno-moralne. Pokazują natomiast sposób właściwego spędzania wolnego czasu.

Marzena Debert

szkola szkola


..: do góry :Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - panią Agatą Czechowską w odpowiedzi na list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, po raz kolejny przyłączył się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
Z tej okazji odbyło się krótkie spotkanie, podczas którego uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wspólnie z nauczycielem omówili swoje prawa.
Pani Agata uświadomiła dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać nie zaniedbując swoich obowiązków. Ponadto, przypomniała, aby pamiętali o swoich prawach i przestrzegali ich, nie tylko w ustanowionym dniu.

Agata Czechowska

szkola


..: do góry :ZAJĘCIA TANECZNE ZUMBY

W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży rekomendowanego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Pomaganie dzieciom nielubianym przez rówieśników z powodu zachowań antyspołecznych” rozpoczęliśmy zajęcia taneczne Zumby. Będą prowadzone dwa razy w tygodniu do 20 grudnia 2017 r. Zajęcia prowadzi Pani Emilia Nowicka- instruktor tańca sportowego, właściciel Szkoły Tańca STEP.
Zajęcia taneczne są jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego. Prowadzone są z myślą o uczniach, którzy na zajęciach ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz przełamują barierę wstydu.

Marzena Debert

szkola szkola


..: do góry :POMAGANIE DZIECIOM NIELUBIANYM PRZEZ RÓWIEŚNIKÓW…

Od 15 listopada 2017 r. realizujemy w naszej szkole program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych „Pomaganie dzieciom nielubianym przez rówieśników z powodu zachowań antyspołecznych”.
Projekt jest realizowany przy wsparciu z budżetu Gminy Krosno Odrzańskie. Kwota dofinansowania to 2523,00 zł. Pomysłodawczynią i realizatorem projektu jest pedagog szkolny- p. Marzena Debert.
Głównym celem programu jest zmiana statusu społecznego, łagodzenie oraz eliminowanie norm i objawów negatywnych, społecznie niepożądanych w zachowaniu.
Grupa rówieśnicza, w tym klasa szkolna, odgrywa istotną rolę w rozwoju każdego dziecka. Konstruktywne relacje między dziećmi zapewniają im zaspokojenie wielu potrzeb, m.in. potrzeby przynależności grupowej, kontaktu emocjonalnego, akceptacji. Liczne kontakty z rówieśnikami dają dzieciom okazję do rozwijania umiejętności współpracy, negocjowania i rozwijania konfliktów, kierowania własnymi emocjami, umożliwiają przełamywanie egocentryzmu i poprzez to lepsze rozumienie sytuacji społecznych. Jednak, w wyniku tworzenia się struktury społecznej w grupie, nie wszystkie dzieci mogą czerpać taką samą korzyść z bycia jej członkiem. W takiej sytuacji są dzieci nielubiane przez rówieśników, które zachowują się w sposób antyspołeczny.
Przykładem działań zmierzających do poprawy relacji między dziećmi nielubianymi a ich rówieśnikami jest opracowany program wspomagania rozwoju psychospołecznego dzieci nielubianych przez rówieśników. Program ten jest propozycją oddziaływań profilaktycznych, odnoszących się do zaburzeń emocjonalno- poznawczych uzewnętrznianych w agresywnych i egocentrycznych zachowaniach.
W ramach programu realizowane są profilaktyczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez pedagoga szkolnego. Aby ukazać uczniom aktywne formy spędzania czasu wolnego, jako strategię działań alternatywnych, uczniowie dodatkowo wezmą udział w: zajęciach sportowych na pływalni, zajęciach tanecznych Zumby oraz zajęciach plastycznych-warsztatach z decupage.

Marzena Debert

szkola szkola szkola szkola


..: do góry :OCH, TO ŚNIADANIE !

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!” Z takim przesłaniem przystąpiliśmy po raz kolejny do akcji „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami, oczywiście przy wsparciu rodziców, przygotowali przepyszne śniadanie. Na talerzach nie zabrakło kolorowych warzyw, które są bogatym źródłem witamin. A po takim zdrowym posiłku, wszyscy z ochotą przystąpili do nauki i zabawy.

szkola szkola


..: do góry :LUBUSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH

8 listopada 2017 roku, odbył się Lubuski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Miejscem zmagań była hala sportowo-widowiskowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. Organizatorami imprezy byli:

- Olimpiady Specjalne Polska- Oddział Lubuski,
- Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim,
- Stowarzyszenie „Wzgórze nadziei”.

Turniej odbył się dzięki wsparciu merytorycznemu oraz technicznemu Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim.
Lubuski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych odbył się pod patronatem Starosty Krośnieńskiego Mirosława Glaz.
W rozgrywkach wzięło udział 17 drużyn reprezentujących placówki szkolnictwa specjalnego z terenu województwa lubuskiego ( 21 zawodniczek i 65 zawodników). Tenisiści zostali podzieleni na 19 grup sprawnościowych, w których pojedynki odbywały się systemem „każdy z każdym”, w ten sposób wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych grup. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała obsada sędziowska, na czele z sędziami głównymi panią Angeliką Przybylską i panem Bogusławem Zarazą.
Lubuski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Rozgrywki stały na wysokim poziomie a sportowcy rywalizowali w myśl zasady fair-play.

tekst: Tomasz Przybylski
zdjęcia: Tomasz Browarczyk
kolaże: Marzena Debert

szkola szkola szkola szkola


..: do góry :Dzień Edukacji Narodowej

17 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku uroczystość ta miała nieco inny charakter. Grupa uczniów z klasy II-III gimnazjum wraz z Panią Agatą Czechowską przygotowała przedstawienie pt. "Lekcja wytrzymałości". Spektakl ten w sposób humorystyczny ukazał realia niełatwej pracy strudzonego belfra. Po przedstawieniu uczniowie, w podzięce swoim nauczycielom, zadedykowali piosenkę.
Druga część apelu poświęcona była przyjęciu nowych kolegów do grona uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. Z ogromną radością przyjęliśmy Kornela, Wiktora, Nikodema i Krystiana. Uczniowie musieli zmierzyć się z egzaminem, który zdali "śpiewająco", a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu każdy uczeń dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor - Iwonę Gaudyn. Z tej okazji dzieci otrzymały dyplomy oraz prezenty.
Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej placówki, a Samorząd Uczniowski wręczył drobne upominki.
Uroczystość przygotowały Panie: Agata Czechowska, Anna Szach, Ewelina Michalska oraz Katarzyna Powchowicz.

szkola


..: do góry :LEKCJA RESUSCYTACJI

Dnia 16 października 2017 r. przystąpiliśmy do bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W ten sposób obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), to podstawowy zabieg podtrzymujący życie poszkodowanego. Jego celem jest przywrócenie oddechu, krążenia i świadomości.
W naszej szkole w biciu rekordu wzięli udział uczniowie kl. II gimnazjum zet oraz kl. II i III przysposabiającej do pracy. Nasi „ratownicy” bez problemu poradzili sobie z ćwiczeniami, pamiętając o algorytmie postępowania w tej sytuacji.
W całej Polsce w akcji uczestniczyło aż 85 010 osób.

szkola


..: do góry :Nakręcamy się na pomaganie!

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki przeważnie trafiają do kosza na śmieci. Ten niewielki przedmiot, zbierany konsekwentnie, może wiele zdziałać! Akcja ta dedykowana jest chorym dzieciom, które potrzebują stałej i systematycznej rehabilitacji, specjalistycznego leczenia bądź sprzętu, co wiąże się z wysokimi kosztami.
Nasza placówka, wzorem lat poprzednich, również włączyła się w akcję zbierania nakrętek. W tym roku trafią one do Olafka - chłopczyka, który urodził się z otwartym rozszczepem kręgosłupa. Koordynatorem zbiórki jest Pani Agata Czechowska.
My już pomagamy, a Ty? Dołącz do nas i nakręć się na pomaganie!

szkola


..: do góry :DAR OD SERCA
UCZNIOWIE – UCZNIOM

Dnia 13 października 2017r. uczniowie klasy III Technikum Geodezji i klasy III Technikum Budownictwa Wodnego z Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze przekazali na ręce pani dyrektor Iwony Gaudyn i psychologa szkolnego pani Alicji Matejskiej paczki z produktami spożywczymi. W skład których wchodziło 60 produktów w postaci herbaty, cukru, mąki. Liczba przekazanych artykułów nie była przypadkowa, ponieważ w tym roku Zespół Szkół Budowlanych w Zielonej Górze obchodzi jubileusz 60 - lecia szkoły.
W związku z powyższym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych chcąc uczcić jubileusz swojej szkoły postanowili zorganizować akcję charytatywną, która skierowana była do uczniów naszej szkoły.
Koordynatorami akcji były pani Agnieszka Mokras, nauczyciel i wychowawca klasy III Technikum Budownictwa Wodnego oraz pani Danuta Idzikowska, nauczyciel, wychowawca klasy III Technikum Geodezji Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze.
Za wsparcie i okazane serce serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły Zespołu Szkół Budowlanych pani Małgorzacie Ragiel, uczniom klas: III Technikum Geodezji, Technikum Budownictwa Wodnego i koordynatorom przedsięwzięcia paniom: Danucie Idzikowskiej i Agnieszce Mokras oraz życzymy kolejnych pięknych jubileuszów.

szkola


..: do góry :RATOWNICTWO MEDYCZNE

W dniu 10.10.2017 r. odbyło się spotkanie z Panią Iwoną Jakubowską- pielęgniarką na Oddziale Torakochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV-VI oraz II-III gimnazjum.
Podczas zajęć omówiono postępowanie z osobą nieprzytomną, udzielono instruktażu dot. pierwszej pomocy na fantomie. Każdy uczestnik zajęć miał możliwość wykonania praktycznych ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanej pielęgniarki.
Pani Iwona przez 16 lat pracowała w ratownictwie medycznym- przekazała więc nam cenne informacje z zakresu pracy ratownika medycznego. Opowiadała także o Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.
Organizatorem warsztatów był pedagog szkolny Marzena Debert.

Marzena Debert

szkola szkola szkola


..: do góry :MY DLA INNYCH, CZYLI SZKOLNY WOLONTARIAT

03 października 2017 r. odbyło się szkolenie podstawowe dla wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomaganie- fajna sprawa”, działającego w naszej szkole.
Szkolenie przeprowadziła Pani Anna Rzepecka, przedstawicielka Fundacji Lubuska Inicjatywa Pozarządowa.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom idei wolontariatu, umożliwienie rozpoznania własnych motywacji do pracy, poznanie obszarów pomocy i zadań, które mogą wykonywać jako wolontariusze. Ochotnicy poznali także zasady pracy i etykę działalności wolontarystycznej.
Na koniec spotkania wszyscy otrzymali małe upominki zachęcające do działań.
Organizatorem szkolenia był koordynator SKW Marzena Debert.

Marzena Debert

szkola szkola


..: do góry :Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się tym samym wspaniałą okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania.
Główny cel jaki przyświecał spotkaniu to propagowanie codziennego czytania dzieciom, które w przyjazny i skuteczny sposób pomaga wpływać na ich wszechstronny rozwój.
Podczas spotkania uczniowie poznali ideę tego święta oraz uświadomili sobie, jak ważny wpływ na ich rozwój ma czytanie. W tym roku w rolę lektorów wcieliły się: pani Lucyna Biłgorajska oraz pani Agata Czechowska. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów książki "Dynastia Miziołków" Joanny Olech. Następnie podzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi.
Bez wątpienia Dzień Głośnego Czytania na stałe wpiszemy do kalendarza imprez odbywających się w naszej szkole.

szkola


..: do góry :Wybory do Samorządu Uczniowskiego

27 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodnicząca: Weronika Depta
Z-ca: Joanna Grycan
Skarbnik: Beata Drzewiecka
Członkowie: Joanna Rentel, Dominik Grabowski, Daniel Trawiński.
Podczas głosowania społeczność szkolna wybrała także opiekunów Samorządu Uczniowskiego - Panią Ewelinę Michalską i Agatę Czechowską oraz Rzecznika Praw Ucznia, którym została Pani Ewelina Michalska.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a głosującym za wysoką frekwencję. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy


szkola szkola


..: do góry :MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ „SPRAWNI RAZEM”

W dniu 28 września 2017r. byliśmy gośćmi Specjalnego Ośrodka Szkolno– Wychowawczego w Świebodzinie. W tym dniu odbywało się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska, które znajduje się na terenie SOSW Świebodzin. Po pięknej uroczystości oddania do użytku boiska, odbył się turniej piłkarski, w którym nie mogło zabraknąć futbolistów reprezentujących Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. Po przyjeździe na miejsce zmagań doszło do bardzo sympatycznego spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy kontynuują swoją edukację w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Świebodzinie. Bardzo miło było nam porozmawiać z gronem naszych przyjaciół, którym uśmiech nie schodził z twarzy. Nasze koleżanki i koledzy do końca trwania turnieju byli naszymi wiernymi kibicami, warto dodać, że było ich całkiem sporo (Patrycja Osuch, Monika Kolasińska, Damian Talaga, Karol Klukowski, Dawid Maj). Jeżeli chodzi o walkę sportową w turnieju uczestniczyło pięć zespołów: ekipa gospodarzy SOSW Świebodzin, SOSW Sulechów, SOSW Lipki Wielkie, SOSW Żagań i ZSS Krosno Odrzańskie. Zajęliśmy czwarte miejsce, zwyciężając w starciu z zespołem z Żagania. W tym spotkaniu swój popis strzelecki dał Sebastian Rudnicki. Wróciliśmy ze Świebodzina zmęczeni, niemniej zadowoleni ze Swojej postawy. Warto odnotować, że nasza zawodniczka Beata Drzewiecka została wyróżniona indywidualnie, zdobywając nagrodę MVP dla najwszechstronniejszego zawodnika turnieju.

Tekst, zdjęcia oraz kolaże: Tomasz Przybylski.

szkola szkola szkola


..: do góry :"WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KROSNO Z SIEDZIBĄ W OSIECZNICY"

Uczniowie naszej szkoły 26.09.2017r. uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa w Osiecznicy. Byli to uczniowie kl. I – III i zespołów edukacyjno terapeutycznych, IV zet, V-VII zet. Opiekunami były panie: Anna Szach, Ewelina Michalska, Marzena Debert, Aleksandra Lis. Kierownikiem wycieczki była p. Emilia Muchowska. Szkolne busy zawiozły nas do Osiecznicy.
Zajęcia dla uczniów przygotował p. Arkadiusz Gołuch, który opowiadał uczniom jakie grzyby należy zbierać w lesie. Po śniadaniu wszyscy udaliśmy się w teren, aby w praktyce poznawać las. Udało się znaleźć ślady zwierząt, grzyby – podgrzybki oraz borowiki. Po powrocie do siedziby nadleśnictwa czekało na nas ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski. Nadeszła pora powrotu do szkoły, więc udaliśmy się na przystanek PKS i autobusem wróciliśmy do Krosna Odrz.

szkola szkola


..: do góry :LUBUSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniu 26 września 2017r odbył się Lubuski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Miejscem zmagań badmintonistów po raz kolejny była sala sportowo-widowiskowa w Sulechowie. Na tak ważnej i prestiżowej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć zawodników reprezentujących Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. W Turnieju bardzo dzielnie i o każdą przysłowiową „lotkę” walczyli: Sandra Baturo, Daniel Trawiński, Mariusz Kaczmarek i Michał Grabowski. Zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali w grupach sprawnościowych. Sandra Baturo i Daniel Trawiński zakończyli swoją sportową „walkę” na drugim miejscu, zdobywając srebrne krążki. Mariusz Kaczmarek i Michał Grabowski, również zaprezentowali wysoką formę sportową i zajęli miejsca tuż za podium.
Udział w Lubuskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych zakończył się dużym sukcesem. Do bogatej medalowej kolekcji uczniów ZSS Krosno Odrzańskie dołączyły dwa cenne krążki.

Tekst, zdjęcia oraz kolaże: Tomasz Przybylski.

szkola szkola szkola


..: do góry :BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

25.09.2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim- panem asp. sztab. Mariuszem Matuszewskim.
Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej. Na spotkaniu rozmawiano o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Pan policjant wytłumaczył również uczniom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

Marzena Debert

szkola szkola


..: do góry :Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04 września 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Na początku uroczystości powitano wszystkich i wspólnie odśpiewano hymn państwowy. W dalszej części głos zabrała Pani Dyrektor – Iwona Gaudyn, która również serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Wygłosiła przemówienie, po czym życzyła uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
Po wystąpieniu Pani Dyrektor uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem pani Lucyny Biłgorajskiej oraz pani Agaty Czechowskiej. Po zakończeniu części artystycznej odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.
Uczniowie, przed Wami nowe plany, wyzwania i obowiązki. Powodzenia!

..: do góry :