"Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku."

   
Oto przysięga sportowców, która rozpoczyna każde zawody i jest idealnym określeniem idei Olimpiad Specjalnych. Całoroczny cykl treningów i zawodów zapewnia osobom z niepełnosprawnością intelektualną pomoc w rozwoju sprawności fizycznej, demonstrowanie odwagi, doświadczenia radości i dzielenia się nagrodami, umiejętnościami i przyjaźnią z rodzicami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną. Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uprawiania sportów indywidualnych i zespołowych, dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości. Celem Olimpiad jest pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną w funkcjonowaniu w społeczeństwie, stworzenie im pełnej sposobności rozwijania i demonstrowania swoich umiejętności i zdolności.
    Dyscypliny, w których bierzemy udział to: pływanie, lekka atletyka, bowling, kolarstwo, piłka nożna, tenis stołowy, badminton, unihokej. To jednak nie wszystkie dyscypliny Olimpiad Specjalnych. Pozostałe to między innymi: koszykówka, nocce, jeździectwo, żeglarstwo, piłka ręczna, siatkówka, kajakarstwo, narciarstwo zjazdowe, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, snowboard, biegi na rakietach śnieżnych. Mamy swoje przepisy sportowe, harmonogram zawodów regionalnych a także Ogólnopolskie Igrzyska, Turnieje, Zawody a wreszcie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Naszą maskotką jest Jeżyk, wykreowany przez wspaniałego polskiego rysownika, przyjaciela Olimpiad Specjalnych- Pana Edwarda Lutczyna. Ciekawych i chętnych bliższego zapoznania się z Olimpiadami Specjalnymi zapraszamy na stronę internetową: Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska.
    Opiekunem i przewodniczącym zarządu sekcji „Olimpijczyk” w naszej szkole jest pan Tomasz Przybylski. Skarbnikiem zarządu- pani Magdalena Rycyk.
kwiecień 2014r :MAMY NOWE STROJE

    W ostatnim czasie baza sportowa naszej szkoły została wzbogacona w przepiękne stroje sportowe. Dokonaliśmy zakupu kompletów sportowych (koszulka, spodenki), dresów sportowych (bluza, spodnie), oraz ortalionów. Sprzęt jest oryginalny i wykonany z najlepszych materiałów. Stroje są niezwykle wygodne i z pewnością w ogromnym stopniu przyczynią się do kolejnych sukcesów naszych szkolnych sportowców. Kupno tego wspaniałego sprzętu nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc Nadleśnictwa Krosno Odrzańskie z siedzibą w Osiecznicy. W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękujemy!!! Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć zawodników klubu „Olimpijczyk” działającego przy ZSS Krosno Odrzańskie w nowej odzieży sportowej.

szkola szkola szkolaN A S Z A   A K T Y W N O Ś Ć    S P O R T O W A

-10.03.2016
XII LUBUSKI TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH
W BADMINTONIE

    10 marca 2016r. odbył się XII Lubuski Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie. Miejscem zmagań była sala sportowo-widowiskowa Zespołu Szkół nr 3 w Sulechowie. Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim reprezentowali: Grzegorz Depta, Mariusz Kaczmarek i Michał Grabowski. Jako pierwszy na korcie pojawił się Grzegorz Depta, który spisał się rewelacyjnie. Grzegorz, w swojej grupie sprawnościowej, był bezapelacyjnie najlepszy i mógł z dumą odebrać zasłużony złoty medal. Jako drugi w polu gry pojawił się Mariusz Kaczmarek, który walczył dzielnie o każdą „lotkę”. Wynik Mariusza to świetne drugie miejsce, czyli srebro. Kolejnym, już ostatnim naszym reprezentantem był Michał Grabowski, który po raz kolejny udowodnił, że jest sportowcem na medal. Wynik Michała to III miejsce. Warto dodać, że nasz zawodnik zaliczył tylko jedną, minimalną porażkę. O końcowym rezultacie decydował stosunek setów, gdyż troje badmintonistów miało po jednej porażce. W opinii obserwatorów, poziom tej grupy był niezwykle wyrównany i zarazem bardzo wysoki.
    XII Lubuski Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie okazał się sukcesem. Do bogatej medalowej kolekcji uczniów ZSS Krosno Odrzańskie dołączyły trzy cenne krążki. Opiekunem oraz trenerem szkolnych badmintonistów był pan Tomasz Przybylski.

szkola szkola
-24.02.2016
XXI LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH


    24 lutego 2016r. odbył się XXI Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Miejscem zmagań była kryta pływalnia miejskiego ośrodka sportu w Gubinie. Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim reprezentowali: Karolina Piwowarczyk, Daniel Trawiński i Michał Grabowski. Jako pierwszy startował Daniel Trawiński, który zaliczył doskonałe zawody. Nasz sportowiec okazał się bezkonkurencyjny na dwóch dystansach 15 i 25 metrów ze sprzętem. Podczas dekoracji najlepszych zawodników w poszczególnych seriach pływackich, mógł z dumą odebrać zasłużone dwa, piękne, złote medale. Jako kolejna na starcie ustawiła się Karolina Piwowarczyk, która płynęła na tych samych dystansach, na których rywalizował Daniel. Nasza „sportsmenka” zaliczyła świetny występ, zajmując kolejno II i IV miejsce. Karolina wywalczyła srebro, natomiast w drugim starcie minimalnie przegrała miejsce na podium, także należą się jej wielkie brawa. Jako ostatni na słupku startowym stanął Michał Grabowski, który płynął na dystansie 25 m stylem dowolnym. Nasz kraulista spisał się rewelacyjnie, ukończył wyścig na III miejscu. Miał ogromną konkurencję, walczył dzielnie i wywalczył przepiękny brązowy medal.
    Udział reprezentacji ZSS Krosno Odrzańskie w XXI Lubuskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych okazał się ogromnym sukcesem. Nasi Olimpijczycy „wypływali” 4 cenne medale. Zawodnicy otrzymali także bardzo ładną statuetkę, która wzbogaci szkolną, sportową gablotę.
Trenerami oraz opiekunami sportowców byli Pani Marzena Debert i Pan Tomasz Przybylski.

szkola szkola-28.01.2015
VII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU „SPRAWNI RAZEM”

WIĘCEJ INFORMACJI


-03.11.2014
VIII EUROREGIONALNY FESTYN SPORTOWY NIEPEŁNOSPRAWNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-10-12.06.2014
LUBUSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH, SŁAWA 2014r.

WIĘCEJ INFORMACJI


-05.06.2014
LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „SZÓSTKI” PIŁKARSKIE, KROSNO ODRZAŃSKIE

WIĘCEJ INFORMACJI


-21.05.2014
XIV LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-14.05.2014
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

WIĘCEJ INFORMACJI


-09.04.2014
LUBUSKI TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO I UNIHOEJA OLIMPIAD SPECJALNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-13.03.2014
XIX LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-28.01.2014
VI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU
„SPRAWNI RAZEM”

WIĘCEJ INFORMACJI


-21.11.2013
REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-19.11.2013
VII EUROREGIONALNY FESTYN SPORTOWY NIEPEŁNOSPRAWNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-24.10.2013
X REGIONALNY TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH BADMINTONA

WIĘCEJ INFORMACJI


-10.10.2013
V REGIONALNY TURNIEJ OLIMPIAD SPECJLANYCH W BOWLINGU

WIĘCEJ INFORMACJI


-21.06.2013
Najlepszy Sportowiec naszej szkoły Daniel Trawiński otrzymał nagrodę PROBUS 2013!

WIĘCEJ INFORMACJI


-13.06.2013
REGIONALNE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH SŁAWA 2013r.

WIĘCEJ INFORMACJI


-22.05.2013
XIII REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI


-16.04.2013
XVIII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

WIĘCEJ INFORMACJI


-13.03.2013
V MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU - Żagań

WIĘCEJ INFORMACJI


-11.04.2012
IV Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Bowlingu - Żary

WIĘCEJ INFORMACJI


-27.03.2012
XVII Wojewódzki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych - Gubin.

WIĘCEJ INFORMACJI


-22.03.2012
IX Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintona Sulechów 2012.

WIĘCEJ INFORMACJI


-11.03.2010
XV WOJEWÓDZKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W PŁYWANIU-GUBIN.

WIĘCEJ INFORMACJI


-10.02.2010
X WOJEWÓDZKI MITYNG TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH –SULĘCIN.

WIĘCEJ INFORMACJI

-22.10.2009
REGIONALNY TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W UNIHOKEJA-ŻAGAŃ.

WIĘCEJ INFORMACJI


-29.09.2009
REGIONALNY MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH W KOLARSTWIE I JEŹDZIE KONNEJ-PRZYLEP.

WIĘCEJ INFORMACJI


- 22.09.2009
II REGIONALNY TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W BOWLINGU-ŻARY.

WIĘCEJ INFORMACJI