ROK SZKOLNY 2015/2016

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ JAK W DOMU- ZAWSZE MIŁO, ŻYCZLIWIE I BEZPIECZNIE


    Dlaczego tak lubimy świetlicę?

    Głównym zadaniem naszej świetlicy jest działalność dydaktyczno- opiekuńczo- wychowawcza. Celem tej działalności jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami, jak również po nich ,w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Naszym zadaniem jest też stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, odrabiania prac domowych.
    Staramy się aby czas spędzony w naszej świetlicy sprzyjał rozwijaniu zainteresowań, nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę zwracamy na umiejętności współdziałania i współżycia w grupie, ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Poprzez dobór odpowiednich form pracy, metod aktywizujących, rozwijamy indywidualne zainteresowania i uzdolnienia dzieci.
    Na zajęciach w świetlicy dobrze się bawimy i robimy różne ciekawe rzeczy. Niezmiennie wielkim powodzeniem cieszą się zajęcia plastyczne i techniczne, w ciągłym użyciu są kredki, farby oraz gry stolikowe. Dzieci młodsze uczone są wspólnych zabaw i samodzielności, dzieci starsze pomagają przy wykonywaniu różnych prac porządkowych i dekoratorskich. Uczniowie licznie biorą udział w konkursach plastycznych. Bardzo staramy się , aby dzieci spędzały czas w świetlicy wesoło i efektywnie.
    Praca z dziećmi to nasza pasja i wielka przyjemność.: 25.11.2015 r. - ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA :
: 21.10.2015 r. - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA :
: 30.09.2015 r. - DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY :
: DZIEŃ KOBIET :
: KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY :
: 26.11.2014 r. - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA :
: II EDYCJA KONKURSU WOJEWODY LUBUSKIEGO NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ :
: KONKURS PLASTYCZNY „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI” :
: 01.09.2014 r. - Świetlica wita Was! :
: 28.11.2013 r. - Dzień Pluszowego Misia :
: 14.10.2013 r. - Jesienne dekoracje w naszej świetlicy :
: 22.09.2013 r. - To już Jesień :
: 02.09.2013 r. - Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2013/2014 :
: 01.04.2013 r. - Wiosna zawitała w świetlicy :
: 20.12.2012 r. - Zimowy czas :
: 26.11.2012 r. - Z życia świetlicy :
: 25.11.2012 r. - Konkurs plastyczny :
: 30.06.2012 r. - Podsumowanie roku szkolnego 2011/2012 :ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA


    25.11.2015 roku obchodziliśmy w naszej świetlicy już po raz czwarty Światowy Dzień Pluszowego Misia .
    Dzień ten był znakomitą okazją, aby przybliżyć dzieciom literaturę, której bohaterami są misie. Głównym celem popularyzacji w naszej świetlicy tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości. Są nimi dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństwa. Dzieci wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia, wysłuchały recytacji wierszy o misiach oraz obejrzały prezentację multimedialną. Dzieciom spodobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z misiami.
    Przeprowadzono również konkurs wiedzy o misiach. Bezbłędnie umieli wymienić najbardziej popularne misie. Wspólnie bawiliśmy się w tradycyjną zabawę,, stary niedźwiedź mocno śpi”,,, Jadą , jadą misie”, ,,Jedna łapka, druga łapka”- zabawa naśladowcza.
    Kolejnym punktem spotkania były prace plastyczne. Każde dziecko dostało sylwetkę misia.. Zadaniem dzieci było piękne pokolorowanie kredkami misia. Wszystkie misie znalazły się na świetlicowej wystawie.. Na zakończenie do świetlicy p. E. Michalska wniosła własnoręcznie wykonany tort. Każdy ze smakiem zjadł kawałek tortu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.
    Imprezę przygotowały Panie: A. Gołębiowska , M. Debert, E. Michalska, A. Szach.

szkola szkola

..: do góry :


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

,,A w naszej świetlicy
impreza nie byle jaka,
Bo obchodzimy święto pieczonego ziemniaka.”
    Dnia 21.10.2015 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy ,, Święto pieczonego ziemniaka .” W imprezie udział wzięli uczniowie klasy I- III E. W, I-III zet oraz IV-VI zet. Podczas wesołych zabaw , pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Tradycją naszych imprez świetlicowych jest czytanie wierszy. Tym razem mama Nikoli przeczytała wiersz ,, Dzik obserwuje wykopki” oraz ,, Ziemniak”.
    Potem rozpoczęły się gry i konkursy. Najwięcej radości sprawiły zawody sportowe na sali gimnastycznej: sadzenie ziemniaków, przeniesienie ziemniaka na łyżce, rzuty ziemniaków do celu. Udział w konkursach wzięli również nauczyciele i rodzice. Zadaniem było obranie ziemniaka . Wygrała p. E. Michalska uzyskując najdłuższą obierkę.
    Kolejnym zadaniem była praca plastyczna ,,Wesołe ziemniaczki”. Prace zostały zaprezentowane na tablicy w świetlicy szkolnej. Po tych zmaganiach i zabawach przyszedł czas na poczęstunek, który oczywiście musiał zgadzać się z tematem imprezy, szczęśliwe i zadowolone dzieci zajadały się pysznymi frytkami, przygotowanymi przez p. A. Szach i p. P. Błaszyk którym bardzo dziękujemy.
    Imprezę przygotowały Panie: Anna Gołębiowska, Anna Szach, E. Michalska.

szkola szkola

..: do góry :


DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY


,, W tym dniu szczególnym- września trzydziestego,
witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę.”    30.09.2015 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy dzień chłopca. Dziewczynki wraz z paniami złożyły w tym szczególnym dniu, najserdeczniejsze życzenia swoim kolegom.
    Panie zorganizowały im ciekawe zabawy i konkursy. Chłopcy musieli wykazać się zręcznością, siłą, opowiedzieć o sobie oraz rozwiązać kilka trudnych zagadek. Zabawy były przeplatane recytacją wierszy o chłopcach. Uczestnicy spotkania zapoznali się z utworami polskich poetów: ,, Stefek Burczymucha”, ,,Idzie Grześ przez wieś”, ,,Staś Pytalski”. Wiersze recytowała P. E. Michalska oraz mama Nikoli Jarowicz.
    Pani A. Szach przygotowała ciekawą prezentację multimedialną ,,Od małego chłopca do dorosłego mężczyzny”. Chłopcy wraz z publicznością doskonale się bawili.
    Na koniec spotkania na wszystkich czekał słodki poczęstunek  i niespodzianka. Pani P. Błaszyk upiekła smaczne rogaliki, a każdy chłopiec otrzymał medal ,,Super chłopak”. Medale z masy solnej przygotowała p. E. Michalska.
    Imprezę przygotowały Panie: Anna Gołębiowska, Anna Szach, E. Michalska.

szkola szkola szkola

..: do góry :
DZIEŃ KOBIET
   

„Z kobietami wielka bieda
lecz bez kobiet żyć się nie da”

 


    Dnia 09.03.2015 r. chłopcy naszej szkoły przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie recytowali wiersze, przedstawili inscenizację do piosenki ,,Ech mała”. Jeden z uczniów przeprowadził wywiad wśród chłopców na temat ,, Po co na świecie są kobiety”? Mogliśmy także obejrzeć i wysłuchać rozmowę między mężem i żoną.
    Dużym zainteresowaniem cieszyła się inscenizacja pt. :,,Historia pewnej znajomości” opowiedziana słowami polskich piosenek. W rolę bohaterów dziewczyny i chłopaka wcielili się A. Bołtuć i Ł. Pawełek. Za występ wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
    Na koniec uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. M. Debert zaprezentowały swoje umiejętności taneczne nabyte podczas cotygodniowych treningów Zumby.
    W trakcie uroczystości przeprowadzono konkurs pt.: „Super Kobieta’’. W konkursie udział wzięły trzy panie: P. A. Czechowska, P. M. Rycyk oraz p. E. Muchowska. Odpowiedziały na większość pytań i otrzymały dyplomy.
Na zakończenie chłopcy złożyli paniom i dziewczynkom życzenia i wręczyli słodkie upominki z życzeniami przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
Imprezę przygotowała A. Gołębiowska , M. Debert.
Szczególne podziękowania składamy p. E. Michalskiej za dekoracje i przygotowanie oprawy muzycznej.


szkola    szkola    szkola


..: do góry :


KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

    Przed świętami Bożego Narodzenia w szkole ogłoszono konkurs na świąteczny stroik. Uczniowie chętnie zabrali się do pracy. Jako pierwszy do dzieła przystąpił Gracjan Szturo. Wykonał choinkę z plastikowych łyżek , ozdobił małymi bombkami i gwiazdkami. Na czubku choinki umieścił gwiazdę. Nad bezpieczeństwem w czasie pracy czuwała p. E. Michalska. Elementy łączono klejem na gorąco.
    Następną pracę wykonała uczennica- Kasia Guźniczak. Stroik Kasi został wykonany z płatków kosmetycznych. Dziewczynka samodzielnie sklejała płatki, a następnie mocowała na stożku. Na każdym płatku doklejała czerwone koraliki. Na koniec choinka posypana zastała brokatem.
    Kolejną pracę po okiem Pani Eweliny wykonał Tomek Mazur. Stroik Tomka to ,,aromatyczna choinka.’’ Przygotowana została ona wykonana z fasoli i ozdobiona przyprawami spożywczymi takimi jak: ziele angielskie, liście laurowe, skórki mandarynki, żurawina. Choinka była pachnąca i skrzyła się złotym brokatem. Gratuluję dzieciom podjęcia trudu wykonania prac na konkurs .

Wychowawca świetlicy A. Gołębiowska.


szkola szkola szkola

..: do góry :


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Dnia 26.11.2014 r. po raz kolejny w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy święto misia. Adresatami tego wydarzenia byli uczniowie szkoły podstawowej.
    Na początku spotkania dzieci wysłuchały pięknych recytacji wierszy o misiach. Nauczyły się również piosenki ,,Ja jestem niedźwiadek’’. Dzieciom spodobały się wiersze i ochoczo odpowiadały na pytania. Podczas spotkania wysłuchały wiadomości o misiach, wzięły udział w konkursie wiedzy o życiu misiów. Obejrzały również prezentację multimedialną oraz film ,, Miś Uszatek”. Kolejną atrakcją były konkursy sprawnościowe w sali gimnastycznej. Wszyscy chętnie brali udział w proponowanych zawodach.
    Kolejnym punktem spotkania było ułożenie puzzli przedstawiających sylwetkę misia i naklejenie na kartkę. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w świetlicy. Najwięcej emocji budziła zabawa – „misiowe co nieco”. Każde dziecko miało zasłonięte oczy, po spróbowaniu należało odgadnąć nazwę produktu.
    Na koniec spotkania na dzieci czekała słodka niespodzianka. Uczniowie klasy  I-III zet pod kierunkiem wychowawcy upiekli wspaniałe ciasto w kształcie misia, które było pięknie udekorowane.
    Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej , ciepłej i rodzinnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.
    Imprezę przygotowały: A. Gołębiowska, A. Łęcka, A. Szach i M. Debert.

szkola szkola

..: do góry :

    Konkurs został ogłoszony dla uczniów kas I- III. Uczniowie z naszej świetlicy po raz drugi przygotowali prace na konkurs. Na kartach znalazły się elementy dekoracyjne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie kartki były pomysłowe i estetycznie wykonane.
Kartkę świąteczną przygotowali:
1. Joanna Rentel- kl. II.E.W.
2. Gracjan Szturo- kl. I E. W. zet
3. Borys Benyskiewicz- kl. II E. W.
4. Beata Drzewiecka- kl. II E.W.
Autorom życzymy sukcesu!

A. Gołębiowska

..: do góry :

    Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia wystosowało zaproszenie do dzieci i młodzieży zachęcając do udziału w I edycji Konkursu „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”.
    Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Zaproponowana forma konkursu wymagała zapoznania dzieci z zagadnieniami Konwencji o prawach dziecka i zaangażowania do wykonania samodzielnych prac plastycznych. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodych artystów.
    Prace wysłane na konkurs przygotowali uczniowie:
1. Joanna Rentel – kl. II E. W.
2. Ewelina Nowak- kl. II G. Zet
3. Monika Kolasińska – kl. III Gimnazjum
Autorom gratulujemy pomysłowości i życzymy sukcesu!

A. Gołębiowska

..: do góry :

    Świetlica wita Was! Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci, jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny, dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy, najweselszej w okolicy.

    Witamy uczniów w nowym roku szkolnym 2014/2015
O naszej świetlicy:
Zajęcia świetlicowe organizowane są od poniedziałku do piątku :
rano 7.00-7.30 dla uczniów przed lekcjami
po lekcjach 11.30- 15.00 dla uczniów szkoły podstawowej sala nr 2
po lekcjach 12.35- 14.10 dla uczniów gimnazjum sala nr 6

    Uczniowie przyjmowani są do świetlicy na podstawie pisemnych zgłoszeń wypełnionych przez rodziców lub prawnych opiekunów.
    Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

• zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie, kolorowanie kredkami, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, itp.;
• zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zagadki, gry edukacyjne,
• zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną,
• zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i filmów,
• realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, uczniowie biorą udział w realizacji programu,, Szkoła promująca zdrowie”,
• odrabianie prac domowych.
    Zajęcia prowadzone są zgodnie z rozkładami zajęć dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Świetlica realizuje zadania według własnego rocznego planu pracy i tygodniowego rozkładu zajęć opracowanego w oparciu o roczny plan pracy szkoły.

szkola szkola

..: do góry :

    W czwartek 28 listopada 2013 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy „ Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do świetlicy swoją ulubioną przytulankę. Były te zupełnie malutkie, które można schować do kieszeni, ale również takie, które trudno było nam objąć. Największą atrakcją okazał się ogromny miś Teodor, który mieszka w naszej szkole.
    Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w  sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały swoje misie, każde dziecko powiedziało kilka słów o swojej zabawce. Pani Marzena Debert przeprowadziła gimnastykę dla dzieci i misiów. Po gimnastyce P. Agnieszka Łęcka przekazała dzieciom wiadomości o życiu różnych gatunków misiów. Przybliżone zostały zwyczaje, miejsce występowania i wygląd misia polarnego, koali, pandy. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli ilustracje niedźwiadków. Uczestnicy spotkania wykonali z wyciętych szablonów postacie misia oraz oblizywali usta posmarowane miodem. Najbardziej dzieciom podobały się zabawy przy piosenkach o misiach. Impreza była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do tańców- szkoda, że czas minął tak szybko! Do domu dzieci pojechały pełne pozytywnych wrażeń, zabrały też książeczki z bajkami i cukierki. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.
    Imprezę przygotowały panie:

Anna Gołębiowska
Agnieszka Łęcka
Marzena Debert


szkola szkola

..: do góry :szkola    W naszej świetlicy na dobre zagościła jesień. Dzieci prezentują swoje prace na gazetce świetlicowej. Wśród prac mamy wesołe grzybki, jesienne drzewa, wiewiórki , owoce oraz jesienne liście. Dominują jesienne kolory: czerwienie, żółcie, brązy. Prace wykonane są różnymi technikami, są to wydzieranki, wyklejanki, wycinanki. W tym celu wykorzystujemy bibułę, kolorowy papier, wycinanki. Mamy nadzieję, że ta jesienna dekoracja umili pobyt w naszej świetlicy.

szkola szkola szkola szkola

..: do góry :szkola

„Wszystkie dzieci chcą być zdrowe
wiosną, latem czy jesienią
i dlatego o tej porze
witaminy sobie cenią.
Tomek zjada liść sałaty,
jabłko chrupie mała Ania,
a rzodkiewki i ogórki
na surówkę potnie Hania.
Zjedz surówkę to urośniesz
-ale Grzesio robi miny
i nie wierzy, że w tej misce
siedzą same witaminy”.


    W planie świetlicy szkolnej uwzględniono działania dotyczące programu ,,Szkoła promująca zdrowie”. W czasie zajęć świetlicowych dzieci zaprojektowały i  wykonały plakat pt.: ,, Zdrowa kuchnia w naszej szkole” oraz pociąg z warzywami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych , utrwalały nazwy warzyw i  owoców, określały kolory, kształty. Dzieci wiedzą jak ważne dla zdrowia człowieka jest codzienne spożywanie warzyw i owoców. Prace są eksponowane na holu szkoły.
    We wrześniu udział w dwóch konkursach plastycznych brali udział następujący uczniowie.
Konkurs ,, Ważna rzecz- żeby zdrowe zęby mieć”
1. Tomek Mazur
2. Magda Bołtuć

konkurs "Wakacyjne wspomnienia"
1. Tomek Mazur
2. Magda Bołtuć

Życzymy sukcesów!

szkola szkola szkola szkola

..: do góry :„Świetlica wita was,
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci,
Jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy,
Najweselszej w okolicy!”


    W roku szkolnym 2013/2014 świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:
- poranna: 7.00-7.30
- po lekcjach : 11.30- 15.00
szkoła podstawowa – sala 2
gimnazjum – sala 6

    Serdecznie witamy i zapraszamy nowych uczniów oraz stałych bywalców do świetlicy szkolnej! Życzymy Wam wszystkim, aby czas spędzony w świetlicy zaowocował przyjazną atmosferą i wspaniałą zabawą, aby pobyt w świetlicy był przyjemny dla każdego dziecka.
    Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stwarzamy warunki do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci.
    Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania oraz reguł gier i zabaw. W czasie zabaw wyrabiana jest umiejętność nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych. Ćwiczymy też umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych: np. przy doznaniu przykrości, przegranej. Uczymy ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań. Wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw. Chcemy by wszystkie dzieci czuły się bezpiecznie w świetlicy.
wychowawca świetlicy
Anna Gołębiowska
..: do góry :Wiosenne dekoracje

Kwiecień
Ledwo pierwsze i nieśmiałe
kwiatki z sobą niesie
a już - widzisz samochwałę! -
- dumnie kwiatem zwie się.
Ale może i ma rację,
bo w pustym bez kwieciu
on najpierwszy wczesny fiolet
sasanek rozniecił,
on przylaszczki deszczem poi,
słońcem opromienia,
więc ma chyba pełne prawo
do swego imienia.
Dużo łatwiej by mu było
w ciepłej porze letniej,
kiedy kwiatów mnóstwo wokół
nazywać kwietniem.

    W tym roku astronomiczna wiosna przyszła z dużym opóźnieniem. Jednakże w naszej świetlicy już w marcu było wiosennie, kolorowo. A to za sprawą wiosennych dekoracji. Dzieci już dosyć miały zimy i z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Wycinały, kleiły, malowały wiosenne ozdoby. Z kolorowego papieru i bibuły powstały piękne kwiaty.
    Kredkami malowały Panią Wiosnę. Nie zabrakło również bocianów, motyli i biedronek. Miło i przyjemnie jest przebywać w wiosennym otoczeniu i z utęsknieniem oczekiwać wakacji.
szkola
..: do góry :Zimowy czas...

Zimowy czas,
świąteczny czas…
Rankiem się zbudziła,
śniegu nasypała.
Będzie sanna, bo nareszcie
Przyszła zima biała.
Drzewa w białych czapach,
Droga w śniegu cała.
Lecą, lecą małe piórka,
Przyszła zima biała.

    Na początku grudnia zagościła u nas zima, zrobiło się biało i mroźnie. Nadszedł czas na zmianę dekoracji świetlicy szkolnej. Dzieci chętnie wzięły się do pracy. W czasie zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali elementy dekoracji zimowej, wycinali gwiazdki, bałwanki z kolorowego papieru, malowali krajobrazy zimowe, wykonywali witraże. Gdy już wszystkie elementy były wykonane, udekorowano nimi świetlicę oraz hol szkoły. Prace dzieci prezentowane są na gazetce świetlicowej.
    Zima to również czas radości dla dzieci – Mikołaj, choinka, prezenty. Uczniowie chętnie wykonywali postacie Mikołajów, malowali choinki i robili ozdoby choinkowe. Wykonane ozdoby zawieszono na choince ustawionej w holu szkoły.

zdjęcia: M. Debert
wychowawca świetlicy A. Gołębiowska

szkola szkola
szkola
..: do góry :Z życia świetlicy...
W świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia w oparciu o szkolny plan pracy. Tematyka zajęć uwzględnia kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości Zajęcia świetlicowe mają zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy. Odbywają się one zgodnie z dziennym rozkładem zajęć. Wśród różnorodnych form zajęć najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno – technicznym. Z tego względu poświęcamy im dużo czasu. Prace uczniów eksponowane są na tablicy ściennej. Są regularnie zmieniane w zależności od pory roku i zbliżającego się święta. Dzieci chętnie wykonują plakaty okolicznościowe oraz dekoracje wykorzystane do wystroju świetlicy szkolnej. W czasie zajęć uczniowie wykonują prace plastyczne na liczne konkursy. W naszej świetlicy zawsze jest miło i kolorowo.
wychowawca świetlicy A. Gołębiowska

szkola szkola szkola szkola
..: do góry : Konkurs plastyczny z okazji „ Święta Pluszowego Misia”

W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji w szkole ogłoszono konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów pod nazwą „Mój Pluszowy Miś”. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w konkursie. Prace wykonano w różnych technikach. Były wydzieranki, wyklejanki z kolorowego papieru, bibuły. Były także misie kolorowane kredkami i wyklejane wełną. Uczniowie pod kierunkiem p. Ady Zankowicz wykonali prace wykorzystując skrawki materiałów, futerek, guzików, wełny. Klasa IV-VI SP pod kierunkiem p. M. Debert wykonała wspólnego misia na dużym arkuszu papieru. Wszystkie prace zaprezentowano na tablicy w holu szkoły. Prace uczniów oceniły panie: A. Gołębiowska. M. Debert, A. Łęcka.
Nagrodzono następujących autorów prac:
I miejsce- praca zespołowa kl. IV-VI( M. Grabowski, M. Stefański, J. Grycan, K. Klukowski, L. Kruszewski, D. Maj, K. Miechowski)
II miejsce- Ola Gagat
III miejsce- Ania Duziak
Uczniowie nagrodzonych prac otrzymali dyplomy oraz maskotki.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia.
Wychowawca świetlicy A. Gołębiowska

szkola szkola
szkola szkola szkola
..: do góry :W świetlicy jak w domu-
ciepło, życzliwie, bezpiecznie

   Świetlica szkolna jest dzisiaj jedną z najbardziej popularnych form opieki nad dzieckiem. Jej charakter pracy wpływa na rozwój, wychowanie oraz poznanie indywidualnych cech ucznia w sytuacjach pozalekcyjnych.
   W świetlicy szkolnej wychowankowie uczą się organizować swój wolny czas, współżycia w grupie, doskonalenia technik własnej pracy. Rozwijają także zainteresowania artystyczno – techniczne, nawyki higieny, czystości i kultury osobistej. Szczególna uwaga zwracana jest na bezpieczeństwo dzieci.
    Do świetlicy w naszej szkole uczęszczają głównie uczniowie dojeżdżający. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach świetlicowych, zwłaszcza w plastycznych. Dzięki temu świetlica nasza jest miejscem zawsze kolorowym, przytulnym, zadbanym. Coraz więcej uczniów bierze udział w konkursach plastycznych.
    W wojewódzkim konkursie „Dbam o piękno swego domu” uczennica A. Bołtuć otrzymała wyróżnienie.
    Na koniec roku szkolnego 2011/2012 za zaangażowanie i aktywność na zajęciach świetlicowych oraz wzorowe zachowanie wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy. Byli to:
1 Angelika Bołtuć
2. Tomasz Mazur
3. Adam Żak
4. Grzegorz Depta
5.Karolina Piwowarczyk
6. Gustaw Galon

Wesołych, słonecznych, radosnych
oraz bezpiecznych wakacji
życzy wychowawca świetlicy
Anna Gołębiowska

powiększenie
..: do góry :