WYCIECZKA DO TEATRU LUBUSKIEGO

    W dniu 7 grudnia 2014 r. wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w autobusowej wycieczce do Zielonej Góry. Tam uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Królowa śniegu” na podstawie baśni H.Ch. Andersena. Poznali postacie Gerdy, Kaja, Babci, Diabła, Wrony, Rozbójniczki, Zbójów oraz oczywiście Królowej Śniegu. Występ dostarczył wielu ciekawych momentów, a nawet chwil grozy. Dzieci pełne wrażeń wróciły do Krosna Odrz. i czekają na następne wydarzenie kulturalne!
    Widzami opiekowały się panie: Agnieszka Łęcka i Lucyna Biłgorajska.
zg    W sobotę 11.05.2013 r. członkowie naszego koła turystyczno-krajoznawczego w składzie: Joasia Grycan, Monika Kolasińska, Ola Gagat, Mateusz Wroniewicz oraz Bartek Klukowski pojechali wraz z panią Lucyną Biłgorajską do Zielonej Góry. Głównym celem było odwiedzenie szkoły językowej EMPIK, a także wiosenny spacer zielonogórską starówką. Czas nam szybko minął, zaś uwieńczeniem wspólnego wyjazdu były rozmowy przy przepysznej pizzy. Do zobaczenia na następnej wycieczce!
zg zg    W dniu 07.12.2012r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli. Tam zobaczyli skansen, wyposażenie poszczególnych domostw, narzędzia, którymi dawniej się posługiwano, a także inne obiekty budownictwa ludowego. Dzieci miały możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy wyjazdu obejrzeli interesujące przedstawienie mikołajkowe w wykonaniu zespołu teatralnego dotyczące historii św. Mikołaja. Inscenizacja bardzo nam się podobała, zaś dodatkową atrakcją było rozdanie drobnych upominków.
Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do tak pełnego uroku miejsca! Dla zainteresowanych podajemy stronę internetową Muzeum:
http://www.muzeumochla.pl
rajd rajd rajd rajd rajd rajd    W dniu 21 maja 2011r. grono reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce rowerowej do Łochowic. Zostaliśmy także zaproszeni przez Wojskowe Koło PTTK Krosno Odrz. na rajd do Szczawna, gdzie odbywał się piknik połączony z wystawą militarną, przejażdżką motocyklem, pokazem sztuk walki. W sumie przejechaliśmy około 30 km! Wyprawa bardzo się udała i w przyszłym roku planujemy kolejne spotkanie. Pomysł na spędzenie sobotniego dnia zainicjowała pani Lucyna Biłgorajska.


    Dnia 2. października 2010r. przedstawiciele naszej szkoły Monika Kolasińska i Bartosz Klukowski wraz z opiekunem panią Lucyną Biłgorajską wzięli udział w rajdzie Krosno Odrzańskie-Gostchorze. Była to impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie SKARPA, zaś prowadzącym pan Tomasz Michnowicz. Podczas wycieczki uczniowie spotkali się z niezwykłymi osobami związanymi z naszym regionem, zapoznali z historią Krosna Odrz. oraz obejrzeli najciekawsze miejsca na trasie Krosno O.-Gostchorze, m.in. Zamek Piastowski, kamienice przy ul. B. Chrobrego, grodzisko. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i nawiązaniem nowych, międzyszkolnych przyjaźni.Humor nas nie opuszczał, a wyśmienita pogoda sprawiła, że z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę!
rajd rajd rajd rajd rajd rajd rajd rajd    W ramach prezentu Mikołajkowego 09.12.2009r. byliśmy w kinie Cinema City w Zielonej Górze na filmie pt. "Mikołajek" na podstawie książki Jean-Jacques Sempé i René Goscinny'ego. Wszystkim seans bardzo się podobał i z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!


    W Zespole Szkół Specjalnych od kilku lat działa Koło Turystyczne. Do tej pory opiekunem był pan Jan Nowakowski, zaś obecnie tę zaszczytną funkcję pełni Pani Lucyna Biłgorajska. Zwiedziliśmy już Karkonosze, Poznań i Wolsztyn. W ramach działalności KT planujemy w najbliższym czasie wycieczkę do Zielonej Góry. Szczegóły wkrótce!:)