PROJEKT: "WYBIERAM ZDROWIE"


    Projekt „Wybieram zdrowie” jest współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego oraz Stowarzyszenie „Wzgórze nadziei”. Realizowany będzie od maja do listopada 2015 roku.
Celem głównym projektu jest utrwalenie nawyku dbania i ochrony zdrowia
u uczniów ZSS w Krośnie Odrzańskim, poprzez realizację następujących zadań:

- ٧ warsztatów dotyczących profilaktyki nastolatka
- ٧ zajęć kulinarnych
- ٧ udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych
- ٧ redagowanie gazetek okolicznościowych
- ٧ udziału uczestników projektu w grach i zabawach sportowych
- ٧ udziału w konkursie o tematyce zdrowia.
 


ŚNIADANIE DAJE MOC

    Dnia 6 listopada wzięliśmy udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Uczestnicy projektu wiedzieli, jak powinno wyglądać wspólne śniadanie, ponieważ wcześniej odbyły się pogadanki na temat wartościowych składników pokarmowych, zasad prawidłowego żywienia, a także brali udział w warsztatach kulinarnych.
    Uczniowie przynieśli właściwe produkty do skomponowania zdrowych i smacznych kanapek. Kolorowe i apetyczne kanapki zostały skonsumowane w miłej atmosferze. Śniadanie dało uczniom siłę do dalszej pracy na lekcjach i energię do wspólnej zabawy z rówieśnikami. Udział uczniów w Dniu Zdrowego Śniadania stał się dobrą okazją do promowania zdrowego stylu życia.


szkola     

..: do góry :


VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „WSZYSTKO O ZDROWIU”

    27 października 2015 r. Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim po raz kolejny był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu „Wszystko o zdrowiu”. W tym roku obok drużyny z Krosna Odrzańskiego gościły zespoły z Gubina, Nowej Soli, Świebodzina, Żar i Żagania. Tradycyjnie w jury zasiadły panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim p. Mariola Gawłowska i p. Bożena Świokło.
    Drużyny miały za zadanie wykazać się wiedzą na temat znajomości popularnych owoców i warzyw, zdrowej żywności, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto, każda drużyna przywiozła ze sobą samodzielnie wykonane warzywa i owoce z różnorodnych materiałów. Zadania konkursowe były bardzo ciekawe i pozwalały uczestnikom konkursu na wykazanie się wieloma umiejętnościami. Zawodnicy byli świetnie przygotowani. Jury z przyjemnością stawiało wszystkim drużynom maksymalną liczbę punktów. Wszystkie drużyny
są zwycięzcami. Zawodnicy mimo obawy, czy podołają zadaniom konkursu, również bawili się wspaniale. Zdobyte umiejętności na pewno będą mogli wykorzystać w swoim codziennym życiu.
    Imprezę konkursową uświetnił występ uczniów z kl. I-III SP, a zakończono ją w tradycyjny sposób, tzn. rozdaniem upominków, dyplomów.
    Wszystkie zespoły zapowiedziały swój przyjazd do Krosna Odrzańskiego w następnym roku.


szkola      szkola

szkola

..: do góry :


WARSZTATY „WIEM, CO JEM” 2

    Jesień kojarzona jest z owocami i warzywami. Nasi uczniowie wiedzieli, co z nimi zrobić. Podczas warsztatów kulinarnych wykorzystali w swojej kuchni: śliwki, jabłka i gruszki. Z owoców przygotowali dżemy, kompoty oraz upiekli przepyszne placki. Wszystkie potrawy były bardzo smaczne.


szkola

..: do góry :


"DZIEŃ ZE SPORTEM"

    Uczestnicy projektu aktywnie brali udział w zorganizowanym „Dniu ze sportem”. Z zaangażowaniem uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych oraz indywidualnych.


szkola

..: do góry :


"ZAJĘCIA SPORTOWO- REKREACYJNE"

    Piękny słoneczny dzień spędziliśmy bardzo aktywnie na świeżym powietrzu. Dzięki zamontowanym w Parku 1000-lecia urządzeniom mogliśmy wykazać się sprawnością ruchową.


szkola

..: do góry :


"BADANIA PROFILAKTYCZNE NASTOLATKÓW"

    Podczas zajęć pani pielęgniarka przeprowadziła badanie wzroku, pomiar ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi. Badania wykazały, że z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku.


szkola

..: do góry :


"WARSZTATY „WIEM, CO JEM"

    Uczestnicy projektu „Wybieram zdrowie” brali udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Wiem, co jem”. Celem zajęć była zmiana nawyków żywieniowych młodzieży poprzez zdrowe odżywianie


szkola

..: do góry :